Ako si vybrať správny matrac?

Ako si vybrať správny matrac?

 

Rozhodli ste sa, že potrebujete nový matrac. Či sa vám starý poškodil alebo máte zdravotné problémy, je na čase vybrať si kvalitu, ktorá vám zabezpečí zdravý a vitálny odpočinok. Ako však máte vedieť, ktorý matrac je ten správny? Poradíme vám.

 

1. Mäkký či tvrdý matrac?

Tvrdosť matraca je odjakživa predmetom otázok. Najlepšie sa zorientujete podľa váhy. Čím ste ťažší, tým tvrdší matrac potrebujete. To isté platí pre jeho hrúbku. S ručičkou na váhe by mala pribúdať aj hrúbka matraca. Porozmýšľajte aj nad vašou polohou v spánku. Pre spanie na boku stačí mäkší matrac, polohy na bruchu a chrbte si vyžadujú väčšiu tvrdosť. Faktorom je aj váš vek. Deťom sa hodí stredná tvrdosť matraca, dorastu a mladým ľuďom skôr vyššia tvrdosť a s pribúdajúcim vekom sa orientujte viac na mäkšie matrace.

 

2. Rozmery matraca

Myslite aj na rozmery. Nie všetky postele majú na uloženie matraca rovnaký priestor. Radšej si to odmerajte, nech sa neunáhlite s kúpou matraca, ktorý bude nevyužiteľný. Matrac by pre pohodlnosť mal byť tak o 20 cm dlhší, ako človek, čo na ňom spí. Pokiaľ ide o manželskú posteľ, nie je šťastným riešením mať spoločný matrac. To práve z dôvodov uvedených v prvom bode. Partneri majú rôzne hmotnosti a spacie návyky, takže parametre matraca, ktorý potrebujú môžu byť diametrálne odlišné.

 

3. Dobre si premyslite materiál

Podľa ceny, vlastností a účelu sú matrace vyrábané z viacerých druhov materiálov. HR pena je veľmi priepustná a matrac dobre dýcha, tiež dlho vydrží. Pamäťová pena sa prispôsobuje telu. Biogreen penu potrebujú alergici a matrac z nej kupujú aj ľudia, pre ktorých je ekológia prioritou. Matrace z latexu zase patria k tým najkvalitnejším. Preto si vopred ujasnite svoje potreby a preferencie aj pokiaľ ide o materiál.

 

4. Stavte na značku

Matrace sú predmety denného používania, ktoré ale kupujeme na dlhé obdobie a ich úlohou je aj chrániť naše zdravie. Preto nepodceňujte odporúčania známych, známosť výrobcu, certifikáty a potvrdenia, záruky a servis. Kvalita a pohodlie má byť pri dobrom matraci na prvom mieste. Ak ste taký našli – neváhajte nás kontaktovať!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.