Bolesť bedrového kĺbu

Problémi s bedrovým kĺbom 

 

Ľudia s problémami s bedrovými kĺbmi môžu mať prospech zo špecifického typu matraca, ktorý poskytuje správnu oporu a pomáha zmierniť tlak na boky. Najlepší matrac pre niekoho, kto má problémy s bedrovými kĺbmi, bude taký, ktorý umožní bokom udržať si svoje prirodzené zakrivenie tela a podporuje správnu oporu chrbtice.

 

Jeden typ matraca, ktorý môže byť vhodný pre ľudí s problémami s bedrovými kĺbmi, je matrac z pamäťovej peny. Pamäťová pena je typ peny, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela a poskytuje podporu a odpruženie pre kĺby a svaly. To môže pomôcť rovnomerne rozložiť telesnú hmotnosť a znížiť tlak na boky, čo môže byť prospešné pre ľudí s problémami s bedrovými kĺbmi.

 

Ďalším typom matraca, ktorý môže byť vhodný pre ľudí s problémami s bedrovými kĺbmi, je latexový matrac. Latex je prírodný materiál, ktorý je známy svojou odolnosťou a oporou. Latexové matrace majú vyššiu hustotu materialu ako iné typy matracov, čo môže poskytnúť potrebnú oporu bedrám a pomôcť zmierniť tlak na kĺby.

 

Preto sa odporúča kombinovať oba materialy aby matrac zabezpečoval oporu a zároveň aj úľavu pre bedrové kĺby. Sú to matrace ktoré sa voľajú sendvičové matrace. V prípade sendvičových matracov ide o kombináciu viacerých druhov pien tak aby ponúkaly vhodný spánok a oddych ako dzravotná pomocka.

 

Pri nákupe matraca pre niekoho, kto má problémy s bedrovými kĺbmi, je dôležité hľadať taký, ktorý je stredne tvrdý. Príliš mäkký matrac nemusí poskytovať dostatočnú oporu bedrám, zatiaľ čo príliš tvrdý matrac nemusí byť pohodlný. Preto sa pre ľudí s problémom v oblasti bedier odporúča kupovať matrac ktorý je zónovaný.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.