Ako dlho si privyká telo na nový matrac ?

Ako dlho si privyká telo na nový matrac ?

 

Telu zvyčajne trvá niekoľko týždňov, kým si zvykne na nový matrac. Počas tejto doby sa telo prispôsobuje novým oporným a tlakovým bodom matraca, čo môže ovplyvniť kvalitu spánku a pohodlie.


Po prvom použití nového matraca nie je nezvyčajné, že ľudia pociťujú počiatočné nepohodlie alebo problémy so spánkom. Telo sa totiž prispôsobuje novým oporným a tlakovým bodom matraca a môže chvíľu trvať, kým si telo na tieto zmeny zvykne.


Vo všeobecnosti sa odporúča dať nový matrac aspoň niekoľko týždňov pred rozhodnutím, či je alebo nie je pohodlný a podporný. Telo tak získa čas na prispôsobenie sa novému matracu a umožní vám určiť, či je pre vás ten pravý.


Počas prvých týždňov používania nového matraca je dôležité dbať na kvalitu spánku a pohodlie. Ak po niekoľkých týždňoch stále pociťujete nepohodlie alebo ťažkosti so spánkom, možno bude potrebné vyskúšať iný matrac alebo upraviť tvrdosť či podporu súčasného matraca prostredníctvom roštu s nastavitelnou tvrdostou.


Záverom, telu zvyčajne trvá niekoľko týždňov, kým si zvykne na nový matrac. Počas tohto obdobia je dôležité venovať pozornosť kvalite a pohodliu vášho spánku a vykonať všetky potrebné úpravy, aby bol matrac pohodlný a podporný.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.