Vhodný matrac pre športovcov

Vhodný matrac pre športovcov ?

Športovci môžu mať jedinečné potreby spánku a môžu mať prospech zo špecifického typu matraca. Najlepší matrac pre športovca bude taký, ktorý poskytuje správnu oporu a pomáha zmierniť tlak na svaly a kĺby.

 

Jeden typ matraca, ktorý môže byť vhodný pre športovcov, je matrac z pamäťovej peny alebo viscoelastickéj peny. Viscoelastická pena je typ peny, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela a poskytuje podporu a odpruženie pre kĺby a svaly. To môže pomôcť rovnomerne rozložiť telesnú hmotnosť a znížiť tlak na telo, čo môže byť prospešné pre športovcov, ktorí sa zotavujú z intenzívneho tréningu.

 

Ďalším typom matraca, ktorý môže byť vhodný pre športovcov, je latexový a hydrolatexové matrac. Latex je prírodný materiál, ktorý je známy svojou odolnosťou a oporou. Latexové matrace sú často pevnejšie ako iné typy matracov, čo môže poskytnúť telu potrebnú oporu a pomôcť zmierniť tlak na kĺby a svaly. Hydrolatex je náhrada latexu má totožné vlastnosti ako latex, ale má dlšiu životnosť.

 

Pri nákupe matraca pre športovca je dôležité hľadať taký, ktorý je stredne tvrdý až tvrdý. Príliš mäkký matrac nemusí poskytnúť telu dostatočnú oporu, zatiaľ čo príliš tvrdý matrac nemusí byť pohodlný. Ľudské telo si na nový matrac privyká cca týžden, pri výbere matraca z e-shopu je vhodné sa orientovať cez kategoriu tvrdé matrace. Pri výbere je potrebné zohladní aj zdravotné komplikácie ako sú napríklad alergie, na ktoré sú tiež varianty matracov.

 

Vo všeobecnosti môžu športovci profitovať z matraca, ktorý je podporný, pohodlný a umožňuje správne zarovnanie chrbtice. Viscoelastická pena, latexové a hydrolatexové matrace sú typy, ktoré môžu byť vhodné. Je dobré pri výbere si prípadne vybrať alternatívu matracu, ktorý ma rôznú tvrdosť matracu aby vedel kombinovať stranu ktorá mu bude v danom období vyhovovať viac (napr. 4/3 tvrdosť zo stupnice od 1 do 5).

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.